O firmě NANOBALA s.r.o.- výrobci nanotechnologických impregnací
Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek
Hydrofobní impregnace kamene Hydrofobní impregnace betonu a umělého kamene Hydrofobní impregnace neglazované keramiky Hydrofobní impregnace skla Impregnace textilu, impregnace kůže Hydrofobní impregnace na papírové tapety a obalový materiálů Hydrofobní impregnace dřeva Čistící přípravky
Čistič dotykových displejů Čistič elektronických součástek
Paliva a rozpouštědla
Palivo do biokrbů Rozpouštědlo a průmyslový čistič Ředidlo, čistič a palivo
Odstraňovače mechů, cementu, rzi a nátěrů
Odstraňovač mechů, řas a zelených povlaků Odstraňovač cementových povlaků a výkvětů Odstraňovač rzi a oxidů kovů Odstraňovač barev a graffiti

Hydrofobní impregnace na hroby, náhrobky a pomníky

Nanotechnologické hydrofobní impregnace byly vyvinuty pro účel chránit kamenné povrchy před působením vody, znečištěním a poskytnout jim samočistí schopnost.

Hroby, pomníky a náhrobky jsou permanentně vystaveny působení povětrnostních vlivů - změnám teplot, dešti, mrazu a dalším, kterým nanotechnologie velmi účinně předchází.

Hydrofobní nátěry a nástřiky minimalizují přilnavost mezi kapalinami a povrchem. Náhrobní kameny po impregnaci lépe odolávají škodlivému působení solí, kyselin, zásad, apod.

Ochranná vrstva zabraňuje přilnutí odolných a těžko odstranitelných skvrn od rzi, vosku, ptačího trusu a graffiti.

Ošetření náhrobních kamenů nano impregnací zvyšuje odolnost jejich povrchu proti chemikáliím do hodnoty pH 13.

Hydrofobizace povrchu je založena na principu lotosového efektu, při kterém dochází ke shlukování vody do kuliček. Perličky kapaliny se samospádem nebo proudem vzduchu skutálí z povrchu a odeberou s sebou částice nečistot, které tam předtím ulpěly. Umožní udržovat čistotu ošetřených ploch bez použití čistících prostředků - mají výrazný samočisticí efekt.
Nanesením ultratenké vrstvy nano impregnace na povrch náhrobních kamenů je dosaženo dokonalé hydrofobní ochrany. Kámen však přitom může dýchat, na povrchu nevzniká neprodyšná krusta jako při použití silikátových přípravků.

 

Hydrofobní impregnace NANOBALA chrání povrch před dalšími škodlivými vlivy okolního prostředí, jako je mráz, kyselý dešť, posypové soli nebo zplodiny.

Snížený průnik vody do konstrukce kamene omezuje sekundární efekty - výkvěty, tvorbu mechů, růst plísní a přimrzání námrazy.

 

Hydrofobizační přípravky jsou určené pro všechny druhy přírodního kamene jako je:  žula (granit), rula, mramor, břidlice, pískovec, čedič, sádrovec, porfyr aj.

Ošetřené náhrobní kameny lze velmi snadno čistit pouze vodou, bez nutnosti drhnutí abrazivnímy prostředky.

Nano hydrofobní impregnace se nedají použít na zoxidované a zasolené povrchy - tedy ani na opalovaný kámen. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 450°C. Nechrání před rozpálenými tuky.

 

Přednosti impregnace kamene NANOBALA:

Náhrobek pro ošetření nano impregnací AGProtect

 

Ošetření náhrobních kamenů - produkty:

Pomník pro hydrofobní ochranu AGProtect WProtect

- hydrofobní a olejofobní impregnace na vodním základě pro savý kámen
- životnost hydrofobizace až 15 let
- nemění vzhled povrchu

BWTProtect

- hydrofobní impregnace na alkoholovém základě pro savý kámen
- životnost hydrofobizace až 12 let
- oživuje barevnost povrchu

AGProtect

- dvoufázová hydrofobní impregnace na málo savé leštěné povrchy (např. kvalitní leštěnou žulu)
- životnost hydrofobizace až 7 let

Copyright © 2010-2018, Nanobala s r.o. Publikování nebo další šíření obsahu serveru nanobala.cz je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s r.o. zakázáno

TOPlist