Dokonalá ochrana - Impregnace NANOBALA Impregnace NANOBALA - vynikající účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dlouhodobá ochrana

Nanotechnologie - obor budoucnosti

Vývoj nanotechnologie umožňuje lidem využívat, do nedávné doby, nepochopitelné jevy. Jedním z těchto jevů jsou i obdivuhodné vlastnosti povrchů některých rostlin.

Až bližším zkoumáním přišel člověk na to, že tyto povrchy mají určitou strukturu, která nedovoluje vodě proniknout pod povrch a navíc vodu využije ke svému samočištění.

Nejlepším příkladem může být rostlina známá jako lotos. Když kapky vody stékají po lotosovém listu, berou s sebou veškeré kontaminující částice, které ho znečistily a rostlina je tak stále čistá. Její povrch je totiž hydrofobní a to minimalizuje jeho znečištění.

Od tohoto základního principu chování jsou odvozeny a dále propracovány vlastnosti našich produktů.

Impregnace Nanobala na bázi nanotechnologie jsou zaměřeny na zušlechtění, impregnaci a ochranu různých druhů minerálních povrchů.

Každý povrch má své specifické vlastnosti. Prostřednictvím vrstev založených na bázi chemické nanotechnologie je možné tyto vlastnosti modifikovat a upravovat tak, aby co nejlépe vyhovovaly našim potřebám.

 

Nanotechnologie obohatí "obyčejné" materiály o tyto vlastnosti:

Hydrofobní efekt v přírodě

Odolnost proti oděru a poškrábání

Povrchy materiálů se stávají mechanicky i chemicky odolné.

Odolnost vůči chemikáliím až do pH 13

Nanotechnologické impregnace snižují riziko znečištění od solí a obarvujících látek

Impregnace - odpudivost vody a olejů

Snižuje se sací schopnost materiálu. Voda i oleje vytvářejí na povrchu kapky a stékají, aniž by došlo k nasáknutí.

Ochrana proti korozi

Na materiálech, které obvykle korodují, se vytvoří ochranný film, který zamezuje vzniku a šíření koroze.  Životnost ploch a předmětů ošetřených nanotechnologií je vyšší v porovnání s neošetřenými.

Ochrana proti otiskům prstů

Nanotechnologie omezuje zanechávání otisků prstů na leštěných plochách, jako jsou např. zrcadla, skla, nerez, atd.

Odolnost proti bakteriím a plísním

Ošetřený povrch nedovoluje bakteriím a plísním jejich usazování. Plochy jsou čisté a hygienicky nezávadné.

Ochrana proti stárnutí materiálu

Povlak chrání před povětrnostními, chemickými i mechanickými vlivy a před ultrafialovým zářením. Prodlužuje tak životnost ošetřených předmětů a ploch. U dřeva se výrazně zpomaluje jeho tlení.

Samočisticí schopnost

Povrch se stává nelepivý, odpudivý vůči vodě, olejům, mastnotám i běžným nečistotám. Zabraňuje v "nalepování" nečistot na povrch. Při dešti nebo při opláchnutí vodou se projevuje tzv. samočisticí efekt - nečistoty se nabalují na kapky vody a po materiálu stékají. I větší znečištění lze lehce odstranit pouze vodou. Není třeba používat agresivní saponáty a čistidla.

Nanotechnologie tak výrazně šetří čas strávený úklidem i peníze investované do různých chemických čistících prostředků.

Současně tím přispívá k ochraně našeho životního prostředí. To v reálné praxi znamená, že k očištění stačí pouze čistá voda bez jakýchkoliv chemických prostředků. Povrch je navíc odpudivý vůči vodě a mastnotám, takže zabraňuje pevnému usazení nečistot.

 

Nanopovlaky z přírody vychází, jsou od přírody "odkoukány" a přírodu zpětně chrání.

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů společností Nanobala s.r.o.

Copyright © 2010-2021, Nanobala s.r.o. Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s.r.o. zakázáno