O firmě NANOBALA s.r.o.- výrobci nanotechnologických impregnací
Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek
Hydrofobní impregnace kamene Hydrofobní impregnace betonu a umělého kamene Hydrofobní impregnace neglazované keramiky Hydrofobní impregnace skla Impregnace textilu, impregnace kůže Hydrofobní impregnace na papírové tapety a obalový materiálů Hydrofobní impregnace dřeva Čistící přípravky
Čistič dotykových displejů Čistič elektronických součástek
Paliva a rozpouštědla
Palivo do biokrbů Rozpouštědlo a průmyslový čistič Ředidlo, čistič a palivo
Odstraňovače mechů, cementu, rzi a nátěrů
Odstraňovač mechů, řas a zelených povlaků Odstraňovač cementových povlaků a výkvětů Odstraňovač rzi a oxidů kovů Odstraňovač barev a graffiti

Hydrofobní a olejofobní impregnace kamene
nanotechnologická ochrana

Nanotechnologické hydrofobní a olejofobní impregnace kamene NANOBALA na ochranu povrchů dodávají ošetřovaným plochám celou řadu dalších vyjímečných vlastností. Některých lze docílit i stávajícími impregnačními a ochrannými přípravky, ale jiné jsou dosavadními technikami nerealizovatelné. Výhodou oproti stávajícím impregnacím (například na bázi siloxanů, které jsou obvykle složité chemické látky) je fakt, že nanotechnologické impregnace na kámen obsahují jednoduché přírodní látky a požadovaného efektu je docíleno fyzikálními metodami.
Velký rozdíl je také v životnosti provedené impregnace, která může být 3 až 5 krát delší. Hydrofobní a olejofobní nátěry a nástřiky minimalizují přilnavost mezi kapalinami a povrchem. Kamenné a jiné savé povrchy lépe odolávají škodlivému působení solí, kyselin, zásad, olejů, nafty, apod.

Hydrofobní a olejofobní nano-impregnace snižují průnik vody do konstrukce stavby a zachovávají izolační vlastnosti kamene.

Zabraňují také dalším sekundárním efektům, jako jsou výkvěty, tvorba mechů a růst plísní.

Hydrofobizační a olejofobizační přípravky jsou určené pro všechny druhy přírodního kamene jako jsou: břidlice, pískovec, čedič, sádrovec, žula, rula, mramor, porfyr aj.

Mají široké použití na kamenné obklady, dlažby v exteriéru i interiéru, zdi a ploty, sloupy, obrubníky, krby, hroby, náhrobky, pomníky, sochy, kašny, také kuchyňské linky, kamenné pracovní desky, koupelny, atd.

Nanesením ultratenké vrstvy nano impregnace na povrch kamene lze dosáhnout dokonalé hydrofobní a olejofobní ochrany. Kámen však přitom může dýchat, na povrchu nevzniká neprodyšná krusta jako při použití silikátových přípravků. Tyto impregnace chrání povrch před dalšími škodlivými vlivy okolního prostředí, jako jsou kyselé deště, výfukové plyny nebo poškození graffiti.

Světlé a porézní kameny, např. pískovec nebo travertin, vyžadují speciální ošetření. Tyto kameny přitahují špínu, oleje a další nečistoty, které se dají jen velmi těžko odstranit. Po ošetření hydrofobní a olejofobní impregnací na bázi nanotechnologie zůstává povrch nadále paroprodyšný, ale nečistoty na něj již nepřilnou.

Nano impregnace se používají na nový, nezoxidovaný a nezasolený kámen, na starší kamenné stavby a na opalovaný kámen (méně soudržný) má vynikající účinky hydrofobní zpevňovač CSProtect.

Výhody NANOBALA impregnace na přírodní kámen:

Ukázka účinku Nanobala impregnací na kameni

 

Hydrofobní a olejofobní impregnace kamene - produkty:

Dům z přírodního kamene pro impregnaci WProtect

- hydrofobní a olejofobní impregnace pro savý kámen
- životnost hydrofobizace až 15 let
- na vodním základě
- nemění vzhled povrchu

BWTProtect

- hydrofobní impregnace pro méně savý kámen
- životnost hydrofobizace až 15 let
- na alkoholovém základě
- oživuje barevnost povrchu

AGProtect

- dvoufázová hydrofobní impregnace na málo savý leštěný přírodní
  kámen (např. kvalitní leštěnou žulu)
- životnost hydrofobizace až 7 let
- na alkoholovém základě
- nemění vzhled kamene

CSProtect

- zpevňovač s hydrofobním účinkem na méně soudržný nebo starší a narušený kámen
- zpevnění a hydrofobizace až 15 let podle kvality a provozního zatížení povrchu
- na vodním základě
- nemění vzhled kamene

Copyright © 2010-2018, Nanobala s r.o. Publikování nebo další šíření obsahu serveru nanobala.cz je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s r.o. zakázáno

TOPlist