Dokonalá ochrana - Impregnace NANOBALA Impregnace NANOBALA - vynikající účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dlouhodobá ochrana

Hydrofobní impregnace dřeva - WAProtect

Hydrofobní impregnace na dřevo na bázi rozpouštědla s obsahem nano částic je určena k dlouhodobému, voděvzdornému ošetření savých povrchů - dřeva, korku a papíru. Nano vrstva vytváří odpudivý efekt vůči vodě a nečistotám.

 

Impregnace WAProtect má vynikající účinky při použití na dřevěné stavby - ploty, pergoly, altány, plochy kolem bazénů a terasy, zahradní nábytek, korkové podlahy a obklady, papírové tapety, kartonové obaly, modelářské výrobky, apod.

Hydrofobní účinek nanoimpregnace WAProtect

 

Impregnace NANOBALA WAProtect je určena pro hydrofobní povrchovou impregnaci řádně vyschlého a opracovaného dřeva bez jakékoliv povrchové úpravy, nebo na dřevo ošetřené mořidly a lazurami, které dřevo zcela difuzně neuzavřou.

WAProtect má vynikající ochrannou funkci proti UV záření. Při aplikaci na difuzně otevřené lazury prodlouží životnost dřeva včetně nátěru až o několik let.

Impregnace WAProtect není vhodná na starší (zoxidované) dřevo, ani na povrchy již ošetřené voskem, olejem, penetracemi, dvousložkovými impregnacemi, laky atp.

Na dřevo ošetřené hydrofobní impregnací WAProtect již nelze aplikovat (nebo jen obtížně) jiné vrstvy - např. barvy. - to se provádí mořidly a lazurami na vodní nebo lihové bázi před impregnací WAProtectem.

Nano nátěr je po uschnutí transparentní, nevytváří film.

Impregnace WAProtect mírně zvýrazňuje strukturu a barevnost ošetřeného dřeva, korku, papíru.

 

Návod k použití hydrofobní impregnace dřeva WAProtect:

Základní složení: Směs organických rozpouštědel se speciálními nanopřísadami.
Barva: Průhledný, téměř bezbarvý.
Míchání: Neředit, použijte přímo z originálního balení. Před použitím důkladně protřepejte.

Spotřeba: Cca 50 až 150 ml/m2 podle nasákavosti dřeva, korku, papíru.

Teplota při aplikaci: +5°C až +25°C, při vlhkosti max.75%

Příprava povrchu: Povrch musí být suchý, čistý, bez laků, vosků, olejů, prachu a nečistot, bez plísní, mechů a řas, nezoxidovaný.

Aplikace: Impregnaci WAProtect aplikujte nástřikem, nátěrem nebo válečkem v tenké souvislé vrstvě do navlhčení (zalesknutí) celého povrchu tak, aby impregnace zbytečně nestékala. Pro zesílení účinku lze nanést druhou vrstvu křížem k první vrstvě (mokré do mokrého).
Při aplikaci používejte ochranné pracovní pomůcky, jsou nezbytné zejména při aplikaci nástřikem, aerosol nesmí být inhalován, mohlo by dojit k poškození plic. Dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené na obalu.

Po aplikaci je nutné následujících 24 hodin ochránit impregnovaný povrch před vodou (deštěm) a teplotou pod +5°C.

Formování nanovrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu při aplikační teplotě, při dostatečné ventilaci.

Čištění povrchu: Oplachem vodou nebo navlhčenou jemnou textilií. Nejsou zapotřebí čistící prostředky ani tlaková voda. Nečistit abrazivními prostředky!

Obnovení impregnace: V případě sníženého efektu impregnace může být WAProtect stejným způsobem aplikován znovu.

Dřevěný plot ošetřený impregnací WAProtect

Funkčnost hydrofobizace impregnace WAProtect: až 5 let podle expozice

 

Balení hydrofobní nano impregnace dřeva WAProtect:

Pro větší balení a velkoobchodní ceny nás prosím kontaktujte.

 

 

Ochranný nátěr na dřevo proti vodě WAProtect datový listImpregnace WAProtect datový list

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů společností Nanobala s.r.o.

Copyright © 2010-2021, Nanobala s.r.o. Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s.r.o. zakázáno